Teplo mění jednatele. Dozorčí rada bude pětičlenná

Větší dohled, podpisy obou jednatelů pod všemi smlouvami. Vyšší počet členů dozorčí rady, ale nenavýšená částka na odměny. Společnost Teplo Břeclav, kde je 100 % vlastníkem Město Břeclav, změnilo na své valné hromadě konané ve středu 14. ledna 2015, své zástupce.

„Novými jednateli se stali Milan Pospíšil a Ing. Martin Marták. Milan Pospíšil byl jednatelem společnosti i v předminulém volebním období a má s vedením společnosti bohaté zkušenosti. Navíc to byl on, který aktivně v uplynulých čtyřech letech upozorňoval na problematiku převodu rozvodů,“ uvedl starosta města Pavel Dominik s tím, že druhý z nových jednatelů, vystudovaný ekonom Martin Marták, přichází ze soukromého sektoru a bude se plně podílet na řízení společnosti a na nových úkolech, které před teplárenskou společností stojí.

„Nově bude potřeba, aby pod všemi dokumenty byli podepsaní oba jednatelé,“ upozornil na změnu starosta Dominik. Dozorčí rada bude pětičlenná, a to ve složení Mgr. Zbyněk Chlumecký, Tomáš Mráz, Ing. Petr Dlouhý, Lukáš Makovec a Pavel Šagát.

Místostarosta Milan Vojta pak při této příležitosti upozornil, že současní zákazníci spolčenosti RWE Energo, která zásobuje teplem střed města, mají čas na podání výpovědi svému současnému dodavateli tepla pouze do konce února 2015. Od 1. září 2015 totiž přechází rozvody tepla pod městskou firmu Teplo Břeclav, která převezme vytápění i v oblasti centra Břeclavi. Pro tyto zákazníky pak bude tato změna znamenat výrazné snížení ceny tepla.