EKOTOPFILM

24. 05. 2017, 16:00 - 24. 05. 2017, 19:00

Místo konání: Kino Koruna Břeclav, U Tržiště 1

Typ: Jiná akce

Příběhy Země v oceněných dokumentárních filmech přiváží 24. května do Kina Koruna v Břeclavi filmový festival o odpovědnosti, udržitelnosti a životním prostředí Ekotopfilm.  Na návštěvníky čeká i beseda s členy Vlčích hlídek o návratu divokých šelem do české přírody. Veškerý program festivalu je zdarma. 

Z bohaté filmové nabídky stojí za podívanou cenami ověnčený Yellowstone, který přináší dechberoucí a technicky dokonalé záběry krajiny, divoce žijících zvířat a činných gejzírů z nejstaršího národního parku Ameriky. Vaření ze zbytků potravin, které by se vyhodily, prezentuje jako zábavnou lifestylovou záležitost sympatický kuchař David ve filmu Vaření z odpadu, krátký dokument Klimatická chyba nabídne kreativní řešení dopadů klimatických změn a snímek Mikroporod, který si získal festivalovou porotu a obdržel speciální cenu Grand Prix, vysvětlí, proč jsme v dnešní době tolik nemocní, a co s tím může mít do činění porod.

Kromě filmů se návštěvníci na besedě Návrat divokých šelem dovědí, proč je dobrá zpráva, že se vlci a rysové v české přírodě opět objevují a proč se jich nemusíme bát. O své zkušenosti se šelmami se podělí členové Vlčích a Rysích hlídek Hnutí Duha, kteří je chodí do terénu stopovat.

 

2441-ekotopfilm-festival-plakat-breclav.jpg

Organizátor: EKOTOPFILM S.R.O.

Kontaktní e-mail: marie.vejvodova@ekotopfilmfestival.cz

Web: http://www.ekotopfilmfestival.cz