Vodní radovánky

K létu neodmyslitelně patří voda a koupání. Na Břeclavsku najdete hned několik koupališť, kde se můžete svlažit během parných letních dnů.koupaliste breclav

 • koupaliště Břeclav
  Veslařská 3
  690 02 Břeclav
  tel.: 739 342 724
  e-mail: herman@tereza-breclav_cz
  web: www.tereza-breclav.cz 

 • koupaliště Hodonínkoupaliste hodonin
  Sportovní 4186/2
  695 01 Hodonín
  tel.: 518 354 967, 777 695 002
  e-mail: bazen@teza-hodonin_cz
  web: www.teza-hodonin.cz
 • koupaliště Riviéra Mikulov
  Republikánské obrany 5koupaliste mikulov692 01 Mikulov
  tel.: 539 029 753
  e-mail: info@tedos_cz
  www.tedosmikulov.cz
 • koupaliště Březí
  Nádražní ul.
  691 81 Březí
  tel.: 734 318 045koupaliste nemcicky
 • koupaliště Němčičky
  sportovní areál
  691 07 Němčičky
  tel.: 519 430 753
  e-mail: tj@sportnemcicky_cz
  web: www.sportnemcicky.cz
   
 • koupaliště Hustopečekoupaliste hustopece
  Brněnská 50
  693 01 Hustopeče
  tel.: 702 204 660
  e-mail: klobasova.spozame@hustopece-city_cz 
  web: www.spozam.cz 

A přidáme ještě jeden tip na koupání v Rakousku:

 • koupaliště Rabensburg
  v sezóně otevřeno od 10 do 18 hodin
  web: www.rabensburg.at


Oblast Novomlýnských nádrží


Ačkoli je v regionu spousta rybníků a přírodních nádrží, koupání v nich se většinou příliš nedoporučuje, často je přímo zakázáno. To ale neplatí o rekreační oblasti Pasohlávky u Horní novomlýnské nádrže.

Nové Mlýny jsou kontroverzním vodním dílem, jedněmi zatracovaným a druhými obdivovaným. Rozhodně ale stojí za to se k tomuto malému moravskému moři alespoň jednou vypravit.let1_7414 Na jednom z ostrůvků střední (Věstonické) nádrže ční k nebi kostel sv. Linharta z poloviny 13. století, který je jedinou památkou po zatopené obci Mušov. Vodní plocha nabízí ideální podmínky pro windsurfing nebo rybaření, v provozu je zde lodní doprava. Na Dolní nádrži se pravidelně konají jachtařské závody s mezinárodní účastí. Nejpestřejší vyžití nabízí Horní nádrž, kde najdete písčité i travnaté pláže s pozvolným přístupem do vody, dětské zábavné atrakce nebo hřiště na volejbal, nohejbal, tenis a minigolf. Můžete zde také rybařit, oblast patří k nejbohatším revírům v celé republice. V letní sezóně bývá pobyt v Pasohlávkách obohacen pestrým kulturním programem, koncerty, letním kinem apod. a v budoucnu se tu možná dočkáme i termálních lázní. 
  

 • Autokemp ATC Merkurhorni_nadrz
  691 22 Pasohlávky
  tel.: 519 427 714, 519 427 751
  e-mail: camp@pasohlavky_cz
  web: www.kemp-merkur.cz

Nedaleko Pasohlávek si můžete dopřát relaxaci v bazénu s termální minerální vodou nebo v sauně v hotelu Termal Mušov. Návštěvníci si zde můžou zahrát také bowling, petanque nebo si půjčit kola.

 • Hotel Termal Mušovhotel termal bazen
  691 22 Pasohlávky
  tel. 519 427 716
  e-mail: info@hoteltermal_cz
  web: www.hoteltermal.cz


Termální koupání

Ačkoli se na Mikulovsku neustále zkoumají možnosti využití termálních pramenů, za rozsáhlejším termálním komplexem je třeba si dojet do rakouského příhraničního města Laa an der Thaya, vzdáleného od Břeclavi cca 45 km. Vodních radovánek si můžete užívat hned v několika vnitřních i venkovních bazénech, které jsou napuštěny vodou o teplotě 32-36° C a jsou vybaveny masážními lavicemi, vířivými tryskami, masážními prameny apod. Okolo bazénu jsou rozmístěna odpočinková lehátka. V komplexu se dále nachází relaxační místnosti s hudbou, sauny, solária, občerstvení nebo tobogán. Domluvíte se zde i česky.

 • Therme Laa an der Thayalaa
  Thermenplatz 3
  A-2136, Laa an der Thaya
  tel.: +43 252 284 700
  e-mail: sinne@therme-laa_at
  web: www.therme-laa.at


Plavby lodí a sjíždění Dyje

Jste-li dobrodružné povahy, můžete si vody užít i jinak než na koupališti. Máte-li chuť sjet na člunu některý z malebných úseků Dyje, obraťte se v Břeclavi na půjčovny lodí, kde Vám také ochotně poradí s plánováním cesty.

 • Půjčovna lodí Dyje – více informací zde 
 • Půjčovna lodí Kulta – více informací zde

p9109674dna_kanoiplavba_po_dyjistupen_a_majak_nejdek


Radši byste se lodí svezli, než abyste ji sami řídili? I toho si na Břeclavsku můžete užít dosytosti! Vyhlídkové plavby nabízí společnost Lodní doprava Břeclav, která vozí turisty z Břeclavi k Janovu hradu anebo také na Horní a Dolní novomlýnské nádrži. Jak romantická plavba lužním lesem ke zřícenině Janova hradu, tak vyhlídkové vyjížďky v kouzelném kraji pod Pálavou nabízí nevšední zážitky, protože okolní krajina vypadá z paluby vždy trochu jinak… Více informací o plavbách najdete zde
Neméně zajímavé jsou plavby zámeckým areálem v Lednici – zde se pluje menšími lodičkami po ramenech Zámecké Dyje, a to od zámku k minaretu a odtud dále k Janovu hradu. Zpestřete si poznávání Lednicko-valtického areálu a nastupte na palubu! Bližší informace zde.


breclav_271 plavebni


Věřte, že na dovolenou, kterou na Břeclavsku strávíte, budete dlouho vzpomínat!