Město Břeclav zve na Lichtenštejnské stezky

Přijďte se do Břeclavi podívat na otevírání Lichtenštejnských stezek.

Tradiční akce letos ve dnech 14. – 16. května nabídne kromě oblíbených cyklotras také zajímavou podívanou v podobě závodu dračích lodí, který si budou moci zkusit i zájemci z řad veřejnosti.

Otevírání cyklostezek odstartuje v sobotu v 10.00 h u poštorenského kostela, kde zájemci před startem zdarma obdrží slosovatelný Cyklopas s mapkou a popisem tras. Cílem cyklotras bude letos břeclavský přístav nad splavem, kde na návštěvníky čeká bohatý program.

Akci doplní také dvoudenní Výstava vín Lednicko-valtického areálu, kterou v lednickém kempu Apollo zahájí znalec vín na slovo vzatý Vilém Kraus. V kostelní zahradě v Poštorné v sobotu zahraje cimbálová muzika Jožky Severina, zazpívá Jiří Zonyga a vystoupí mnoho dalších interpretů.

Na závěr cyklostezek oslaví v neděli Lodní doprava Břeclav své desáté výročí. V areálu nad splavem si zájemci kromě křtu lodí a trojpublikace spisovatele Jana Kostrhuna budou moci vychutnat také vyhlídkové plavby zdarma. Více o přesném programu a o trasách Lichtenštejnských stezek naleznete v odkazech níže


 

Kompletní program Lichtenštejnských stezek

Více informací o Lichtenštejnských stezkách naleznete také na webu http://www.lichtenstejnske-stezky.cz/