Město pro byznys: Břeclav se udržela ve špičce

V krajském kole ankety Město pro byznys zvítězil Hodonín před Slavkovem a Vyškovem. Břeclav si udržela čtvrtou příčku z předchozího roku.

Břeclav tak zopakovala druhé nejlepší umístění v historii ankety. V roce 2008, v úvodním ročníku anktety, byla druhá, v dalších letech se už ale pohybovala většinou ve druhé desítce celkového pořadí. Od roku 2010 ale postupně v jihomoravské tabulce stoupá.

Města a obce jsou vyhodnocována na základě 34 kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.
V oblasti Podnikatelské prostředí se hodnotí mj. počet podnikatelů a firem, znečištění ovzduší, počet lékařů, vzdálenost k dálniční
síti, cena stavebních pozemků, cena bytů, nezaměstnanost, průměrný měsíční plat nebo počet učňů a středoškolských studentů
odborného vzdělávání.
Přístup veřejné správy se hodnotí například podle úspěšnosti získávaní dotací, objemu dotací na veřejnou dopravu, hospodaření
radnice, dluhové služby města, počtu úředních hodin nebo daně z nemovitostí pro podnikatele.

O lepší výsledek Břeclav připravil nízký počet podnikatelů (21. místo v kraji) a malá konkurence na pracovním trhu (17.)

Naopak velmi pozitivně dopadla Břeclav v hodnocení čistoty ovzduší (1.-3.), podílu města na veřejné dopravě (1.), délky úředních hodin (3.), zadluženosti města (3.) či dlouhodobé nezaměstnanosti (4.)

Výsledky Jihomoravského kraje najdete na http://www.mestoprobyznys.cz/Vysledky_kraje_2016