Poděkovali úspěšným žákům

Vedení města Břeclavi  

 

poděkovalo žákům základních škol

 

V únoru přijal břeclavský starosta Dymo Piškula na radnici více jak sto talentovaných žáků městských základních škol, kteří v roce 2009 uspěli ve sportu, umění nebo v naukových soutěžích. Spolu s místostarosty Pavlem Dominikem a Martinem Radkovičem jim poblahopřál a poděkoval za úspěšnou reprezentaci.

 

 

 

ZŠ a MŠ BŘECLAV, KPT. NÁLEPKY

 

Jan Vašíček 

Žák vybojoval 2. místo v celostátní soutěži atletických přípravek. Na olympiádě břeclavských škol byl první ve sprintu i ve skoku dalekém.

 

ZŠ BŘECLAV, NA VALTICKÉ

Matěj Ciprys, Jan Rakovský, Ivana Ciprysová, Michal Medvědík, Radim Ciprys, Ondřej Píža

Žáci opakovaně vyhráli okresní kolo v šachové lize a v kraji získali 3. Místo.

 

 

ZŠ BŘECLAV, KUPKOVA

 

Martin Pernecký

Ve vrhu koulí se stal vítězem celostátní Letní olympiády mládeže, byl druhý na mistrovství ČR a první na Evropských atletických hrách. Úspěchů dosahuje také v hodu oštěpem. 

 

Kristýna Lofflerová

Členka štafety, která na 4 x 60m vybojovala 2. místo na celostátní Letní olympiádě mládeže a 6. místo na mistrovství ČR. 

 

Tomáš Radvan 

V běhu na 60 m získal první, v hodu míčkem druhé a ve skoku dalekém třetí místo v krajském přeboru.  

 

Jiří Krevňák

V běhu na 300 m vybojoval prvenství v krajském přeboru a v běhu na 800 m byl sedmý na mistrovství ČR.

 

Filip Lejska, Lubomír Daniel, Radim Gabžo, Kamil Šarkozy, Tomáš Důbrava, Marek Fojtách, Kamil Nekoranec, Martin Pernecký, Lukáš Lakosil, Jiří Krevňák  

Družstva složená z uvedených starších žáků vybojovala v krajském finále 2. místo v Atletickém čtyřboji a 2. místo v Poháru rozhlasu.

 

Dominik Petrjánoš, Jan Juřička, Richard Zajíček, Petr Valášek, Samuel Tetur, David Rosecký, David Dobša, Tadeáš Teplý, David Ivan, Tomáš Nekoranec, Dalimil Mikyska, Tibor Sedláček, Vojtěch Svoboda, Tadeáš Figura, Filip Král, Tomáš Indra, Erik Sladký

Hokejbalové družstvo žáků 1. až 3. tříd vybojovalo 1. místo v krajském finále a skončilo na 7. místě v republikovém finále.  

 
 
ZŠ BŘECLAV, SLOVÁCKÁ

 

Karolína Laucká, 8. třída 

Získala první místo v ČR v jazykové soutěži, jazyk německý.

 

Marie Vašková, 9. třída

Získala páté místo v ČR v jazykové soutěži, jazyk anglický.

 

Jan Kábrt, Lubor Slunský, Denis Bača, David Joch, David Cupal                 

Družstvo starších žáků vybojovalo 1. místo v celostátním finále Atletického čtyřboje.  

 

Anna Krutáková, Štěpánka Ošmerová, Sabina Pániková, Zuzana Pudelková, Monika Peterková, Eliška Dřímalová, Dagmar Pyskatá, Denisa Doležalová, Claudia Greinerová, Nikola Káňová

Družstva složená z uvedených starších žákyň vybojovala v celostátním finále 1. místo v Atletickém čtyřboji a 1. místo v Poháru rozhlasu.  

 

Michal Pernický , Dominik Nešpor, Denis Víša, Michal Holobrádek 

Veronika Jaborníková, Klára Helešicová, Lucie Pavková, Darina Bursíková 

Složené družstvo žáků 1. stupně vybojovalo v atletické Kinderiádě 3. místo v ČR.

 

 

 

ZUŠ BŘECLAV

 

SOLOVÝ A KOMORNÍ ZPĚV

Pazderová Beáta

Získala 3. místo a ocenění v sólovém i komorním zpěvu v krajském kole.

Vrbová Simona  

Získala 2. místo v krajském kole.

  

Hrubá Iveta

Získala 2. místo v krajském kole.

            

Machová Zuzana  

Získala 1. místo v krajském kole.

  

Mendlová Aneta, Pazderová Beáta     

2. místo v krajském kole - duo

 

Hrubá Iveta, Snopková Miroslava, Sobotková Klára

1. místo v krajském kole - trio 

 

 

DECHOVÉ NÁSTROJE

Kralovičová Marie

Získala 1. místo v krajském kole ve hře na flétnu.

 

Šmída Jaromír (klarinet)

Již podruhé získal 1. místo v krajském kole ve hře na flétnu.

 

 

HRA NA LIDOVÉ NÁSTROJE

Zugárková Pavlína                                 

Ve hře na cimbál získala 1. místo v krajském kole a 2. místo v ústředním kole.

 

Hutař Antonín                                                                                                      

Ve hře na cimbál získal 2. místo v krajském kole a 2. místo v ústředním kole.    

Tučková Tereza

Ve hře na cimbál získala 2. místo v krajském kole a 2. místo v ústředním kole.

  

 

HRA SMYČCOVÝCH SOUBORŮ

Smyčcový soubor ZUŠ Břeclav  

Patnáct žáků souboru získalo 2. místo v krajském kole. 

 

 

TANEČNÍ OBOR

Taneční skupina ve složení Magdalena Šubíková, Veronika Hernychová,Jana Synková, Lada Frolichová, Petra Gajdová, a Kateřina Doležalová, získala ocenění na mnoha přehlídkách a soutěžích.

 

 

SOUBORY LIDOVÝCH NÁSTROJŮ 

 

Cimbálová muzika ZUŠ Břeclav

Získala 1. místo v krajském kole a 3. místo v ústředním kole. Patnáct žáků je již čtvrtou generací úspěšného souboru, který spolupracuje s dětským souborem Břeclavánek.