Probační a mediační služba pomáhá obětem trestných činů

Stali jste se obětí trestného činu? Kladete si otázku, proč se to muselo stát zrovna Vám? Ovládají Vás pocity smutku, strachu, vzteku či nespravedlnosti? Nevíte, kam přesně se s Vaší tíživou situací obrátit o radu anebo o pomoc?

Právě pro Vás je tu poradna pro oběti Probační a mediační služby v rámci projektu Proč zrovna já? II.“, který po celé ČR pomáhá obětem trestné činnosti. 

„Poradny, které budou nabízet pomoc v 55 městech po celé ČR, jsou financovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem. Pomoc se zaměřuje zejména na poskytování právních informací a psychosociální podporu. Je důležité zdůraznit, že služby jsou poskytovány naprosto anonymně, bezplatně a jsou určeny všem, kteří se cítí byť i subjektivně obětí trestné činnosti, nehledě na svůj věk, pohlaví, způsobenou újmu či fázi trestního řízení. Každá oběť, ať závažného či bagatelního skutku, si totiž zaslouží adekvátní a individuální péči, neboť prožívání újmy může být velmi osobité“, komentuje činnost poraden Tomáš Kellner, regionální koordinátor.

Poradna funguje nově také v Břeclavi, konkrétně v ulici Národních hrdinů, v prvním patře budovy č. p. 1336/10. Poradna je bez nutnosti objednání otevřena v pondělí od 14 do 17 hodin a v úterý od 9 do 12 hodin. Poradce lze zkontaktovat také telefonicky na telefonu 727 873 218 či přes mail tucek.pms@gmail_com.