Spolky a organizace

Nový Sdružený portál města Břeclavi jde do finále. Už v pátek 19. prosince spustí Břeclav beta verzi portálu na adrese www.breclav.eu. Hlavním důvodem je, aby měla veřejnost možnost si nový portál projít a upozornit na případné nedostatky, které by jim ztížily vyhledávání informací pro ně důležitých. Některé informace zatím nejsou na portálu aktuální, vše se postupně doplňuje.

„Portál vzniká už několik měsíců. Snažili jsme se, aby byl portál přehledný a aby lidé našli vše, co potřebují. První strana je rozcestníkem, díky němuž se pak návštěvníci dostanou do té oblasti, která je pro ně důležitá. Grafická podoba ještě není konečná, zvažujeme dokonce vyhlášení soutěže o hodnotnou cenu,“ uvedla tisková mluvčí Břeclavi Eliška Windová, která se bude o nový portál starat.

Každý týden se na úřadu schází také redakční rada, jejímiž členy jsou nejen zástupci města, ale i členové Mladých a neklidných, kteří se k podobě a obsahu webu vyjadřují už delší dobu. „Jsme rádi, že jsme našli partnera, který s námi chce spolupracovat. O všech připomínkách diskutujeme a snažíme se najít nejlepší řešení,“ doplnila Windová s tím, že beta verze portálu poběží zároveň se současným webem do konce ledna. Po tu dobu může kdokoliv přijít s dalšími připomínkami, které pak projdou diskuzí na redakční radě.

Na portálu budou dvě stěžejní části. A to Manuál občana a sdružená část. „Chceme, aby lidé na jednom místě našli odpovědi na všechny své otázky, se kterými na úřad chodí. Ať už se týkají dopravy, školství, sociální oblasti, ekonomiky atd. To najdou v Manuálu občana,“ vysvětlila mluvčí.

A aby portál nesloužil jen pro účely města, nabídne prostor i organizacím a spolkům, které ve městě působí. „Vytváříme Sdružený portál. Hned na rozcestníku tak budou odkazy a pozvánky spolků a organizací. V současné době už se ozvalo pět zájemců a čekáme na další. Web pro ně bude zdarma a mohou se představit, zvát na akce, bude o nich zkrátka mnohem více vědět,“ prozradila Windová výhody Sdruženého portálu.   

Připomínky mohou lidé směřovat na email eliska.windova@breclav_eu