Radnice připomene osobnosti, které daly jména ulicím


Pěček a tabulka.JPG Sovadinova, Čermákova, Pyskatého, Kupkova. Po těchto ulicích chodí Břeclavané už řadu desetiletí a mnozí z nich ani netuší, kdo byly osobnosti, po kterých se jmenují. Vedení břeclavské radnice to nyní chce napravit.

Letos na jaře se objeví na nárožích domů vedle názvu ulice také tabulka s vysvětlením, po kom název dostala. S nápadem přišel před časem místostarosta Svatopluk Pěček: "Myslím, že si to naši předkové zaslouží za práci, kterou pro naše město vykonali. Nebylo by správné, aby upadli v zapomnění." Z jeho popudu byl vypracován seznam zhruba tří desítek osobností, jejichž jména nesou břeclavské ulice a postupně budou vznikat informační tabulky. Ty budou mít stejný tvar jako označení názvu ulice, ale budou mít opačné barevné provedení, tedy bílé písmo na modrém podkladu.
V první skupině osobností budou takto představeni František Sovadina, Josef Kupka, Karel Čermák, Hermann Kuffner, František Ladislav Fintajsl a také významný středověký šlechtic Ladislav Velen ze Žerotína, který se v Břeclavi narodil.