Cukrovart

13. 05. 2017, 13:00 - 13. 05. 2017, 23:59


2248-cukrovart-1.png

Typ: Jiná akce

Organizátor: Cyklosféra, tel: 731 657 980

Místo konání: bývalý cukrovar – Renahall, Národních hrdinů 22, Břeclav

Web: http://www.cyklosfera.cz

Hlavní zázemí v Renahall bude hostit pódium pro divadla a koncerty. V hale bude ke zhlédnutí výstava Cukrovar v proměnách času zaměřená na vývoj cukrovaru a jeho význam pro rozvoj Břeclavi, zázemí pro děti a především benefiční dražba děl břeclavského Fotoklubu pro spolek Dočasky, který poskytuje dočasný domov zvířatům. 

Uvnitř haly budou také bary, o které se postarají místní podniky – Dvůr a Piksla. Dojde tam i na fotografický workshop Fotoklubu a divadlo Břetislav uvede svou hru Vladimír a Věnek: V háji. Na rampě před halou najdete stánky s občerstvením, cukrovarský most oživí bleší trh. U přilehlého dětského hřiště by mělo pobavit malé diváky pohádkové divadlo, po setmění zase začne hrát letní kino v režii oblíbeného Rikša baru z Cyklosféry. K vidění bude také freestylová show břeclavských bikerů a cirkusový workshop. Měla by být otevřena i vyhlídka v areálu firmy Racio.

Spolek PiCrew se primárně věnuje organizaci koncertů. Večerní program proto nabídne vystoupení čtyř kapel: břeclavsko-brněnských Trystero, domácích bluesových Faldatores, poštorenských Rozladěných mladých mužů, přičemž vrchol večera obstará uznávaná slovenská zpěvačka Katarzia.