Expediční kamera 2018

19. 03. 2019, 16:30 - 19. 03. 2019, 19:30


3160-kino-expedicni-kamera-web.jpg

Typ: Program kina

Organizátor: Kino Koruna, U Tržiště 1, tel.: 519 370 818, e-mail: kinobreclav@seznam.cz

Místo konání: Kino Koruna, U Tržiště 1

Web: http://www.kinobreclav.cz

Filmový festival, který vás vezme do míst, do kterých byste se běžně nedostali.

Oči Boha / The Eyes of God

Německo 2017, délka: 31min, režie: Olaf Obsommer

Na hranicích Číny a Kyrgyzstánu, ve stínu sedmitisícových vrcholů - tam, v krajině nikoho, se hlubokými kaňony valí řeka Saryjaz. Řeka, která láká ty nejlepší kajakáře už od 30. let minulého století. Dobrodruhy, sportovce a blázny, kteří mají odvahu vypravit se mezi skály a čelit silnému proudu, aby se na konci své cesty podívali do očí boha.
Tommas Marnics se rozhodl splnit si svůj sen a dal dohromady skupinu špičkových kajakářů z celého světa. Deset dní mimo civilizaci, deset dní v peřejích na hranici lidských možností. Deset dní štěstí.

Ocenění: Winner Waterwalker Film Festival 2017, Winner Whitewater 2017

Back to Heights

Česká republika, režie: Jan Zurek, délka: 15min

Někdy stačí jeden špatný krok, jedno špatné rozhodnutí, jedná mylná úvaha. Anička si při skalním přeskoku poranila koleno a následovala nedobrovolná pauza v tréninku. Začínat znovu je těžké fyzicky i psychicky, a tak na slackline první kroky po úrazu bolí. Proto vyráží do Maroka hledat zapomenutou odvahu a balanc. Mezi červenými skalami, v poušti na úpatí písečných dun, před nechápavými zraky místních – tam všude se i s celým týmem procházejí ve výškách na lajně tenké tak, že často není ani vidět. Film o hledání rovnováhy tam nahoře i v životě.

Nefritové vody

DugOut

Velká Británie, 2017, délka: 53 min, režie: Benjamin Sadd

Na vodu radši na Vltavu nebo na Sázavu? A nebo třeba Amazonku? Dva dlouholetí kamarádi - Benjamin Sadd a James Trundle – se rozhodli pro tu třetí možnost. A to pěkně od základů. Vydali se do nitra ekvádorské džungle a s pomocí domorodých indiánů si vyrobili vlastní loď. Dug out je nejpůvodnějším druhem lodě. Je vytesaná z jediného kmene a první zmínky o takových plavidlech jsou staré více než 8 000 před n.l. Ve filmu uvidíte, jak se dva mladíci poperou s výrobou lodě, s nevyzpytatelnými podmínkami deštného pralesa a nebo s hrozbou ponorkové nemoci.

Teória šťastia

Slovensko, 2017, délka: 36 min, režie: Rasťo Hatiar

Poetický filmový příběh o kontrastu generací. Bývalý lezec a opravdový horal Ľubo Rybanský se po letech vrací pod mohutné stěny Vtáčniku. V 70. letech tu s kamarádem Rudou Pravdou trávili všechen svůj čas, vymýšleli nové linie a stavěli nové cesty. Přesto jejich jména na pamětní desce úplně chybí. Nedocenění může mrzet i na sklonku života, ale zklamání vyváží setkání s mladým lezcem Peterem Kuricem, který se zrovna chystá lézt ľubovu legendární cestu Dračí kout, první vylezenou cestu v oblasti.

Oddaný / Dedicate - Diving free

Norsko, 2017, délka: 8min, režie: Shams & Alex Aimard

Více než 70 % povrchu země je pokryto vodou. Není divu, že nás láká se podívat pod vodu. Někomu stačí obrázky, někomu plavecké brýle, ale někoho to táhne dál. Jacques de Vos tráví většinu času freedivingem a plaváním s kosatkami. Toto zvíře s přezdívkou zabiják je ve skutečnosti velmi sociálním tvorem, který není pro člověka nebezpečný. Jacques se stal odborníkem na vyhledávání kosatek a pár vteřin plavání mezi nimi se pro něj stalo něčím, bez čeho nemůže být. Norská expedice pro něj byla dosud nejlepším zážitkem s těmito zpívajícími kráskami.