Na skok do Mikulova


Vzdálenost: 75 km (tam i zpět)
Doba jízdy na kole: 250 minut
Průběh trasy: Břeclav - Františkův rybník - Valtice - Sedlec - Mikulov

Z Břeclavi vyjedete po Lichtenštejnské stezce č. 42 k Františkovu rybníku. Poté budete pokračovat přes Valtice až k Novému rybníku u Sedlece. Zde na rozcestí zvolíte trasu 411/vinařskou stezku mikulovskou č. 41.
V Mikulově můžete trávit čas rozličným způsobem – přečíst si o všech možnostech můžete zde

Cesta zpět skýtá téměř nepřeberné množství variant. Dejte se zpět po Vinařské stezce Mikulovské (č. 41) až k Novému rybníku a pak pokračujte po č. 41 – v Sedleci buď pokračujte rovně po Moravské stezce, nebo se dejte oklikou po Sedlecké vinařské (obě se spojí na konci rybníka Nesyt). Po chvíli dojedete na rozcestí u Hraničního zámečku, odkud pokračují tři Lichtenštejnské stezky: Dáte-li se vpravo, dojedete do Hlohovce, poté ke Třem Gráciím, po červené trase ke kapli sv. Huberta a odtud po žluté až do Břeclavi. Pojedete-li rovně, cesta Vás povede kolem Hlohoveckého a Prostředního rybníka k Rybničnímu zámečku a do Lednice, odtud se pak můžete vydat po lichtenštejnské cyklostezce č. 41 k Janovu hradu a pak zpět do Břeclavi.
Odbočíte-li vlevo, dojedete do Nejdku, kde zahnete vpravo na Mikulovskou/Lichtenštejnskou cyklostezku č. 5043, vedoucí do Lednice. Odsud vedou dvě alternativní trasy k Janovu hradu – buď cyklostezka č. 5045, která se posléze napojuje na trasu č. 41, nebo cyklostezka č. 412 (u penzionu Onyx zabočte vlevo). Od Janova hradu se dá pohodlně dostat přímou trasou do Břeclavi.