Tim Remis (USA) + MaVa (CZ)

19. 06. 2016, 20:00 - 19. 06. 2016, 23:00


1640-page1.jpg

Typ: Koncert

Organizátor: Denní bar Dvůr Břeclav, Sady 28. října 17a, Břeclav, kontaktní osoba: Vlastimil Vojáček, tel.: 736441351

Místo konání: Denní bar Dvůr, Sady 28. října 17a, Břeclav

Web: http://www.dvurbreclav.cz

V neděli 19.6.2016 Vás spolek PiCrew zve na poslední koncert před prázdninovou pauzou.Tentokrát ve Dvoře zazní poklidné tóny barda s banjem Tima Remise. Na jeho cestě ho doprovází pražská kapela MaVa. 

 

Tim Remis

Tim Remis je civilním povoláním řidič školního autobusu v Chicagu. Po práci se však mění v hudebníka mnoha tváří. Hlasitě se vyjadřuje či v minulosti vyjadřoval ve více kapelách nemainstreamového proudu. Jmenujme například Auxes (bubeník), Sweet Cobra (basa - post-hardcore), Milemaker (basa) atd.

Poklidněji působí sólově a to za doprovodu banja. Mix drsného zjevu barda, krásného sametového hlasu a ne zcela obvyklého nástroje potěší každého (nejen) melancholika. Jeho zatím jediné album, krásné bezejmenné EP, vyšlo před třemi lety na českém DIY (Urob Si Sám) labelu Lokal Rekorc.

Osobní vztah PiCrew a Tima Remise je specifický. Právě po návštěvě jeho koncertu se členové teprve začínajícího spolku PiCrew rozhodli, že Timovi musí ve svém rodném městě uspořádat koncert. Je to dlouhý příběh, jehož vedlejším produktem bylo mnoho nezapomenutelných vystoupení hudebníků z celého světa. PiCrew tak tímto koncertem děkují Timovi za nepřímý impulz k dodnes neutuchající aktivitě. Přijďte také!

https://timremis.bandcamp.com/

 

MaVa je nová kapela z Prahy. Magda z Dáblic a Váša z Nuslí. Nástrojové obsazení: piano a cello, občas zpěv. Tahle dvojice má ráda kapely z Constellation nebo Rachel´s, Erika Satieho, Steva Reicha, Lubomyra Melnyka ale do jejich tvorby hodně promlouvá i tvrdší hudba třeba Swans nebo Lungfish.

 

https://soundcloud.com/v-clav-orc-gr/sets/mava