YOUNG HEART - Kristína Honzírková, Lucie Smorádková

7. 10. 2016, 10:00 - 27. 10. 2016, 17:00


1872-plakat-young-heart.jpg

Typ: Výstava

Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav, kontaktní osoba Mgr. Nina Kuhnová, tel. 730 840 457

Místo konání: Lichtenštejnský dům, Galerie v podkroví, U Tržiště 8

Web: http://www.muzeumbv.cz

Městské muzeum a galerie Břeclav připravilo poslední výstavu v rámci projektu Young HeART, který podporuje mladé umělce. Poslední dvě, které se představí, jsou mladé výtvarnice Lucie Smorádková a Kristína Honzírková.

Lucie Smorádková (*1990) původem z Prahy, je studentkou Ateliéru designu keramiky na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Absolvovala bakalářské studium na půdě ČVUT v oboru Průmyslový design. Zde se seznámila s porcelánem, který ji uchvátil a nasměroval ji k další tvorbě. Lucie je všestranná výtvarnice, která se může díky své všestrannosti pochlubit rozmanitým portfoliem prací, které zahrnuje grafické projekty, design produktu, interiéru a keramiky, ale i volnější konceptuální díla. Svá díla vystavovala už mnohokrát, např. na drážďanském veletrhu Messe Dresden v rámci projektu Staged, na Prague Design Weeku, na putovní výstavě Figurama či Designbloku.

Kristína Honzírková (*1991) pochází z Bratislavy, je posluchačkou magisterského programu Ateliéru malby na Ostravské univerzitě, úspěšně absolvovala i studium v Bratislavě a v Praze. Její doménou je velkoformátová malba, kde zkoumá animální motivy a abstraktní formy. Zvíře je zde často jako metaforický nástroj výpovědi lidských vlastností. Kristína pracuje s bohatými pastózními barvami, které využívá k expresivní prezentaci vlastní kreativity. Má za sebou mnoho výstav u nás, v rodném Slovensku, ale i v Itálii.

 Přijďte poslední dvě účastnice podpořit a nechte se inspirovat tvorbou mladých výtvarnic.

 

Výstavu můžete navštívit denně kromě pondělí od 10:00 do 17:00 hodin.