GP RACIO Břeclav 2015

19. 09. 2015, 00:00 - 19. 09. 2015, 00:00


596-gp-racio-2015u2.jpg

Typ: Sportovní akce

Organizátor: Sport-complex Club Břeclav, Petr Beneš, tel. č.: 603 474 894

Místo konání: Město Břeclav, ulice Jana Palacha

Web: http://www.sportcomplex.cz

GRAND PRIX RACIO BŘECLAV 2015

 

Cyklistický klub Sportcomplex Břeclav pořádá již šestý ročník závodu GP RACIO. Jedná se o městské cyklistické kritérium, které se jako v loňském roce koná s podporou Města Břeclav a hlavního sponzora akce – společností Racio.

 

Závod se uskuteční v rámci Evropského týdne mobility v sobotu 19.9.2015 od 13:00 do 19:00 hod. na hlavním boulevardu Břeclavi – na ulici Jana Palacha, dále pak povede ulicemi Smetanovo Nábřeží, ulice Čechova a Jungmanova.

 

Startují tyto kategorie :

-       děti, a to již od 2 let na odrážedlech

-       žáci a žákyně

-       kadeti a kadetky

-       junioři a juniorky

-       ženy

-       muži

-       fixies (závodníci na kolech s pevným převodem – furtšlapem)

 

Závod je zaměřen především na děti a mládež, kteří neplatí žádné startovné a navíc každé dítě obdrží od pořadatele malý dárek.

Vyvrcholením závodního dne bude stále populárnější závod jezdců na kolech s „furtšlapem“ tzv. Fixies. Ti pojedou 2 disciplíny a to: populární závod Štafet, který je divácky velmi atraktivní tím, že si závodníci předávají přední kolo.

 

Novinkou v tomto roce je Dětská štafeta, která se skládá z 3 dětí (jejichž věkový součet nesmí přesáhnout 30 let) a jednoho dospělého kapitána. Pro větší atraktivitu se tento závod odehraje pouze v prostoru startu a cíle, kde si jednotliví členové štafety budou při předávce plnit úkoly.

 

Máte se na co těšit.

 

Připojte se i Vy k Evropskému týdnu mobility a přijďte se pobavit do centra Břeclavi.