Premiéra zajímal obchvat. Setkal se i s důchodci


Hlavním tématem návštěvy premiéra Bohuslava Sobotky na břeclavské radnici byl obchvat. Informace o tom, jak dlouho očekávaný projekt pokračuje, mu sdělil náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký.

„Hlavní prioritou města je pokračování v přípravě obchvatu. Dnes s námi byl i náměstek ministra dopravy a já myslím, že jsme z pohledu státní správy i vlády připraveni udělat všechno pro to, aby se podařilo urychlit přípravu výstavby obchvatu Břeclavi. Je evidentní, že místní dopravní situace si to vyžaduje, ale samozřejmě ještě hodně věcí zbývá udělat. Co pokládám za důležité, aby se zrychlily výkupy pozemků v trase obchvatu,“ uvedl k dopravě ve městě premiér.

úřad_návštěva premiéra

Návštěvu ocenili i představitelé města, kteří přijali premiéra a další hosty na radnici. „Návštěvy premiéra si hluboce vážíme. Zajímá se o věci, které město tíží. Tedy Boří les a obchvat,“ prozradil starosta Pavel Dominik.

Premiér odpoledne ještě zavítal v doprovodu místostarostů Jaroslava Války a Milana Vojty do domova seniorů. Bohuslav Sobotka zmínil, že senioři jsou rozhodně v centru zájmu současné vlády.