Rajská Břeclav I. ročník


Cílem tohoto projektu bylo propagovat zábavnou formou tuto hojně pěstovanou plodinu nejen ve městě Břeclavi, ale i v jeho širokém okolí. Snahou bylo poukázat na její klady, široké možnosti využití, zpracování a v neposlední řadě dostat ji do povědomí ve spojitosti s městem Břeclav.

Obsah projektu
Ve Městě Břeclav se uskutečnil dne 16. srpna pilotní ročník gastronomické akce Slavnosti rajčat. Tato typická plodina zaplnila od devíti do šestnácti hodin uličku synagogy ve všemožných chuťových variantách a kulinářských úpravách. Rajčata červena, žlutá i černá. Sušená, nakládaná i plněná. V salátech a špízech, sýrech, paštikách i těstovinách. A také v polévkách a omáčkách v kombinaci s masem, pálivými papričkami či na grilu. Toto vše měli možnost návštěvníci ochutnat. Zájemci si mohli vybrat tuto potravinu v různých variacích ve dvanácti stáncích. Akce byla navíc doplněna bohatým kulturním programem, hudebním vystoupením a přednáškami, které se tematicky věnovaly právě tomuto druhu zeleniny. 

Akce byla podpořena z dotačního programu JMK „Zdravé obce, města, mikroregiony JMK“ pro rok 2014 finančním příspěvkem 20 000 Kč. 

Rajská Břeclav I.1

Rajská Břeclav I.2

logo JMK