Rajská Břeclav II. ročník


Cílem tohoto projektu bylo zpropagovat zábavnou formou tuto hojně pěstovanou plodinu nejen ve městě Břeclavi, ale i v jeho širokém okolí. Snahou bylo poukázat na její klady, široké možnosti využití, zpracování a v neposlední řadě zvýšit její povědomí ve spojitosti s městem Břeclav.

Obsah projektu
Ve Městě Břeclav se uskutečnil dne 15. srpna 2015 II. ročník gastronomické akce Slavnosti rajčat. Tato typická plodina zaplnila od devíti do šestnácti hodin uličku synagogy ve všemožných chuťových variantách a kulinářských úpravách. Rajská jablka mohli návštěvníci ochutnat v nesčetných podobách a úpravách. Nápoje, koláče, guláše nebo také zmrzlina z rajčat přilákaly do Břeclavi i zahraniční návštěvníky. Zapojeni byli místní zahrádkáři, kulináři a firmy, které z rajčat vyrábí nejrůznější pochutiny. K prohlédnutí lákaly stovky kuchařek, nechyběla kuchařská show nebo skvělý hudební doprovodný program. Akce tak úspěšně navázala na 1. ročník a pokračovala ve stejném duchu s větším množstvím sortimentu i návštěvníků, kteří si mohli vybrat a ochutnat pokrmy z této potraviny v různých variacích ve dvaceti stáncích.

Akce byla podpořena z dotačního programu JMK „Zdravé obce, města, mikroregiony JMK“ pro rok 2015 finančním příspěvkem 15.000 Kč z JMK.

Rajská Břeclav II.1

Rajská Břeclav II.2

logo JMK