Rozšíření místa pro setkávání rodin Národních hrdinů 43, Břeclav


Cílem projektu bylo vybavení nových prostor pro setkávání rodin se zdravotně postiženými dětmi či členy rodiny a zamezení jejich společenské izolaci. Dalším cílem je odborné rodinné a sociální poradenství cílové skupiny a její začleňování do kolektivu.

Obsah projektu
V rámci projektu bylo zřízeno a zařízeno místo pro setkávání rodin se zdravotně postiženými dětmi či členy rodiny v objektu na ulici Národních hrdinů 43, Břeclav. Finanční prostředky poskytnuté JMK byly v plné výši využity na nákup nábytku, doplňků a pomůcek pro zařízení 2 místností, které budou sloužit jako zázemí pro setkávání, odborné rodinné a sociální poradenství a začleňování této cílové skupiny do kolektivu. Pořízeny byly pohovka, židle, stolky, policový systém, lavice s úložným prostorem, nástěnné police, 2 koberce, světla, matrace, věšáky, úložné boxy a další doplňky nezbytné pro provoz.

Díky realizaci mohou návštěvníci využívat nově zařízené prostory k setkávání, rodinnému a sociálnímu poradenství, trávení volného času, získávání poznatků o výchově, společné diskuzi, apod.

Akce byla podpořena z dotačního programu JMK „Podpory rodinné politiky na úrovni obcí“ pro rok 2015 finančním příspěvkem 25 000,- Kč, který byl hrazen z rozpočtu Jihomoravského kraje. Podíl města činil 17,- Kč.

Rozšíření místa pro setkávání rodin

logo JMK