Skatepark Na Valtické


Tento projekt vznikl za přispění společnosti MND a.s., Hodonín jako partnera projektu v rámci grantového programu Energie z přírody 2013.

Obsah projektu

Téměř tři roky byl uzavřený skatepark Na Valtické v břeclavské části Poštorná. A to z důvodu havarijního stavu povrchů i samotných šesti prvků. Břeclavské radnici se podařilo získat grantový příspěvek od společnosti MND, a.s., která na obnovu prvků poskytla městu 450 tisíc korun.
Tyto peníze město použilo na vybudování prvních tří prvků. Další více než milion korun se investoval na obnovu povrchů a oplocení areálu a mobiliář. Město má zájem usilovat o dotaci i příští rok, aby se doplnily i zbývající tři prvky.
V první fázi se tak mohou milovníci skateboardingu, BMX kol a kolečkových bruslí těšit na Rádius s výškou 1,7 metru, šířkou 5,5 metru a délkou 4,3 metru. Nechybí ani kombinovaná překážka s lomenou i rovnou bednou, railem a odjezdy do strany a Bank Conner s výškou zábradlí 1,5 metru, šířkou 5,2 metru a délkou 5,2 metru. Toto zařízení bude sloužit nejenom pro místní mládež, ale i pro okolní obce.

Finanční zdroje

- celkové výdaje                1 550 350 Kč
- získaná finanční podpora  450 000 Kč

Skatepark Na Valtické

logo MND