Moravský Marco Polo

Moravský Marco Polo
Datum konání Místo konání Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37

www.moravskakrasa.cz

Výstava fotografií cestovatele a rodáka z Moravy

Ať jsme z kteréhokoli kousku našeho světa, jedno máme společné – při příležitosti oslav a tradičních obřadů si oblékáme to nejkrásnější a nejsvátečnější, co máme doma schované právě pro tyto účely.

Podobně jako u nás na Moravě nosíme kroje, mají a měli i obyvatelé jihovýchodní Asie ošacení a šperky na parádu, slavnostní rouna nebo tiáry. Jejich styl a uctívané tradice, náčelníky, prince, kněze, tanečnice i herce na svých fotografiích zachytil pozorovatel pocházející z úplně jiné kultury, moravský světoběžník a dobrodruh Bohumil Pospíšil. A právě prostřednictvím jeho snímků, které málem zůstaly ležet zapomenuté v novozélandském Aucklandu, vás seznamujeme s dnes už neexistujícími, nádhernými místy a ukazujeme vám, jakou krásu jste na asijském kontinentu mohli spatřit na konci 20. let 20. století.

Výstava prezentuje 37 fotografií pocházejících ze šesti zemí: Bali, Borneo, Malajsie, Mongolsko, Taiwan, Thajsko.Přijďte se zatoulat do vzdálených koutů, opředených tajuplnou aurou hinduistických mýtů, a seznamte se s odvážným Moravákem, který se vydal zkoumat zvyklosti a folklór tisíce kilometrů od domova.

OTEVŘENO: středa až neděle 10.00 - 18.00
Vstupné: dobrovolné