83 procent lidí podpořilo investice do sociálního bydlení

Město by mělo investovat finanční prostředky do sociálního bydlení pro své občany. Myslí si to téměř 83 procent lidí, kteří se účastnili ankety s tématem sociálního bydlení. Pokud by v Břeclavi takový druh bydlení vznikl, tři stovky hlasujících by upřednostnily, aby sloužilo seniorům, dále pak zdravotně hendikepovaným, osobám ohroženým domácím násilím a nízkopříjmovým rodinám nebo rodinám s dětmi.

Co se týče lokality, ta není pro hlasující v tomto případě rozhodující. Nejčastěji přesto navrhovali spíše širší centrum města, kde je blízko lékař, obchody, úřady, školy a další služby.

„U větších investičních akcí sbíráme připomínky občanů prostřednictvím takovýchto anket. Zpětnou vazbu zpracováváme a dále s ní pracujeme. Plánování městských investic je dlouhodobý proces a jsme rádi, že se nám do něj daří zapojovat i občany,“ uvedl místostarosta Břeclavi Jakub Matuška.

Bydlení pro lidi důchodového věku se společnou komunitní zahradou nebo také startovací byty pro mladé již Břeclav plánuje, a to v areálu bývalé policejní ubytovny v ulici U Splavu.

7. 2. 2023