Aktuality

 • Pozor na africký mor prasat!

  Od 1. 1. 2024 bylo v České republice potvrzeno již 12 případů afrického moru prasat u prasat divokých (u osmi ulovených a čtyř uhynulých) a v posledních týdnech případů přibývá.
  Celý článek
 • Židovskou obřadní síň otevřela izraelská velvyslankyně

  Půvabná obřadní síň na židovském hřbitově se po rekonstrukci v neděli otevře veřejnosti. Už dnes ale do jejích útrob mohli nahlédnout pozvaní hosté a zejména ti, kdo se na opravě novogotické stavby z roku 1892 podíleli. Historická budova z režných cihel z tehdy proslulé knížecí lichtenštejnské keramičky v Poštorné, se opět pyšní pseudogotickou žebrovou klenbou a nástěnnou historizující výmalbou, včetně starozákonních nápisů v hebrejském a německém jazyce.
  Celý článek
 • Uzavření živnostenského úřadu 22. a 23. 5. 2024

  Upozorňujeme, že z technických důvodů bude ve dnech 22. a 23. května uzavřeno oddělení Obecní živnostenský úřad. Děkujeme za pochopení.

  Celý článek
 • Férová snídaně v Břeclavi

  V sobotu 11. května 2024 se v Břeclavi uskuteční komunitní piknik na podporu pěstitelů ve světě – Férová snídaně. SVČ Duhovka se tak přidá k více než stovce míst, kde se ve stejný čas sejdou tisíce lidí, aby vyjádřili svůj zájem o pěstitele v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Ti za svoje kakao, kávu nebo banány dostávají velmi málo zaplaceno a musí čelit dopadům klimatické změny.
  Celý článek
 • Uzavření parkoviště u cukrovaru

  Technické služby Břeclav informují řidiče, že od 8. 5. do 11. 5. 2024 bude uzavřeno parkoviště v areálu bývalého cukrovaru z důvodu opravy povrchů.

  Děkujeme za pochopení!

  Celý článek
 • Město hledá cestu, jak co nejlépe nakládat s odpady

  Jak co nejlépe zajistit svoz a využití či odstranění odpadu v Břeclavi? Napovědět by měly předběžné tržní konzultace. Tento moderní právní nástroj, který obvykle předchází vypsání veřejné zakázky, zkouší Břeclav vůbec poprvé v historii.
  Celý článek
 • V sobotu na Lichtenštejnské stezky

  V sobotu 27. dubna se opět otevřou Lichtenštejnské stezky.
  Celý článek
 • Slavnostní otevření psího hřiště

  Psí hřiště u Pastviska ve Staré Břeclavi je kompletně dokončeno a v neděli 28. dubna v 15 hodin slavnostně zahájí svůj provoz.
  Celý článek
 • Uzavření sběrného dvora o svátcích

  O svátečních dnech 1. a 8. května bude uzavřen sběrný dvůr firmy AVE na Sovadinově ulici.

  Celý článek
 • Uzavření pokladny městského úřadu

  V pátek 26. dubna bude z provozních důvodů uzavřena pokladna Městského úřadu Břeclav. Děkujeme za pochopení.
  Celý článek
 • Sirény budou mluvit. Město má dotaci na varovný systém

  Ochrana obyvatel Břeclavi při velké vodě, prudkém větru či jiných živelných pohromách bude mnohem silnější. Město získalo dotaci ve výši 330 tisíc Eur, tedy zhruba 7 milionů korun, na vybudování varovného a informačního systému.
  Celý článek
 • Výzva vlastníkům technické nebo dopravní infrastruktury

  MěÚ Břeclav, odbor stavební a životního prostředí, oddělení úřadu územního plánování zahájil pořizování Šesté úplné aktualizace Územně analytických podkladů obce s rozšířenou působností Břeclav, a to v souladu se stavebním zákonem. Aktualizace se týká správního území těchto obcí: Břeclav, Bulhary, Hlohovec, Hrušky, Kostice, Ladná, Lanžhot, Lednice, Moravská Nová Ves, Moravský Žižkov, Podivín, Přítluky, Rakvice, Tvrdonice, Týnec, Valtice, Velké Bílovice a Zaječí.
  Celý článek