Baterkománie jde do finiše. Pomozte i vy!

V Jihomoravském kraji probíhá velká soutěž o to, kterému městskému úřadu se podaří vytřídit a předat k recyklaci nejvíce použitých baterií. A Břeclav si vede skvěle! Za poslední měsíc se do sběrných nádob na radnici podařilo nasbírat celkem 519 kg baterií a tak současný stav čítá 677 kilogramů. Stále to ale nestačí na první Hustopeče, které mají zatím nasbíráno 865 kg. Ale to rozhodně není nepřekonatelná ztráta!

Tři města, na jejichž radnicích se vybere největší množství baterií v přepočtu na jednoho pracovníka úřadu, získají finanční příspěvek na podporu charitativního projektu. Úředníci z břeclavské radnice se rozhodli, že v případě získání finanční prémie podpoří desetiletou Markétku z Charvátské Nové Vsi, která se narodila s vrozenou mentální poruchou. Výtěžek akce by byl použit na léčebné pomůcky a prostředky, které by jí ulehčily překonávání každodenních překážek.

Až do 31. října 2019 můžete přinést použité baterie na sběrná místa na městském úřadě – ve vstupní hale (u podatelny) a v budově správních činností ve dvoře.

Baterky plakát.jpg

5. 9. 2019