Baterkománie pokračuje! Přidejte se i vy!

V Jihomoravském kraji probíhá velká soutěž o to, kterému městskému úřadu se podaří vytřídit a k recyklaci předat nejvíce použitých baterií. Tři města, na jejichž radnicích se vybere největší množství baterií v přepočtu na jednoho pracovníka úřadu, získají finanční příspěvek na podporu charitativního projektu. Proto se do soutěže zapojila i břeclavská radnice a vyzývá ke spolupráci všechny Břeclavany.

Úředníci z břeclavské radnice se rozhodli, že v případě získání finanční prémie podpoří desetiletou Markétku z Charvátské Nové Vsi, která se narodila s vrozenou mentální poruchou. Výtěžek akce by byl použit na léčebné pomůcky a prostředky, které by jí ulehčily překonávání každodenních překážek.

Až do 31. října 2019 můžete přinést použité baterie na sběrná místa na městském úřadě – ve vstupní hale (u podatelny) a v budově správních činností ve dvoře. Konkurence je velká a proto nemeškejte a prohledejte doma, v práci či úřadě všechny šuplíky i jiné skrýše a přineste do sběrných nádob na městském úřadě co nejvíce použitých baterií!

Čím více se během půlroční sběrové kampaně vybere baterií, tím více finančních prostředků dají její organizátoři (Jihomoravský kraj a společnost ECOBAT) na vybrané charitativní nebo obecně prospěšné projekty. Konkrétně za každý kilogram odevzdaných baterií to bude 10 korun až do výše 100 000 Kč.

Baterky plakát.jpg