Baterky pro Markétku - pomozte i vy!

V Jihomoravském kraji startuje velká soutěž o to, kterému městskému úřadu se podaří vytřídit a k recyklaci předat nejvíce použitých baterií. Tři města, na jejichž radnicích se vybere největší množství baterií v přepočtu na jednoho pracovníka úřadu, získají finanční příspěvek na podporu charitativního projektu. Proto se do soutěže zapojila i břeclavská radnice a vyzývá ke spolupráci všechny Břeclavany.

Úředníci z břeclavské radnice se rozhodli, že v případě získání finanční prémie podpoří desetiletou Markétku z Charvatské Nové Vsi, která se narodila s vrozenou mentální poruchou. Výtěžek akce by byl použit na léčebné pomůcky a prostředky, které by Markétce ulehčily překonávání každodenních překážek. Proto v Břeclavi bude mít soutěž podtitul BATERKY PRO MARKÉTKU.

Městské úředníky mohou ve sběru baterií podpořit všichni občané. Od 2. května až do 31. října 2019 mohou nosit použité baterky na sběrná místa na městském úřadě – ve vstupní hale (u podatelny) a v budově správních činností ve dvoře.

Čím více se během půlroční sběrové kampaně vybere baterií, tím více finančních prostředků dají její organizátoři (Jihomoravský kraj a společnost ECOBAT) na vybrané charitativní nebo obecně prospěšné projekty. Konkrétně za každý kilogram odevzdaných baterií to bude 10 korun až do výše 100 000 Kč.

Konkurence je velká a proto nemeškejte a prohledejte doma, v práci či úřadě všechny šuplíky i jiné skrýše a přineste do sběrných nádob na městském úřadě co nejvíce použitých baterií!

30. 4. 2019