Biblioschránky pomohou čtenářům i knihovně

V Břeclavi byl dnes slavnostně zahájen provoz nových biblioschránek.

Do těchto boxů můžete vracet knížky půjčené z břeclavské knihovny, která tak rozšířila svoji nabídku právě v době, kdy se kvůli epidemickým opatřením knihovna pro čtenáře znovu uzavřela, a její provoz je možný jen přes okénko.

"Knihovna tímto způsobem vychází vstříc svým čtenářům a já věřím, že se služba osvědčí. Asi budu mluvit za všechny, když řeknu, že ideální by samozřejmě bylo, kdybychom se mohli v knihovně setkávat, účastnit se kvalitních přednášek nebo se tu potkávat na vzdělávacích kurzech," řekl místostarosta Richard Zemánek. "Osobní kontakt byl do letošního roku jakousi samozřejmostí. Tento rok změnil hodně věcí. Určitě ale všichni stojíme o návrat k tomu, co máme rádi. Rozumné používání nových technologií nám může pomoci ušetřit čas, který strávíme se svými blízkými. A právě to je to nejcennější, co bychom měli chránit," dodal Richard Zemánek.

Břeclavská knihovna umístila biblioschránky na dvou místech. Jeden box stojí před Domem školství a druhý v Poštorné před pobočkou knihovny. Díky speciálnímu mechanismu do nich můžete bezpečně vkládat zapůjčené knihy, které si zaměstnanci knihovny vyzvednou.

"Jsme rádi, že můžeme tuto změnu nabídnout právě teď, protože to v této době pomůže nám, stejně jako čtenářům. Jedná se o moderní službu, kterou chceme v budoucnu ještě rozšiřovat," řekl ředitel břeclavské knihovny Marek Uhlíř.