Blikající zelená a nový odbočovací pruh

Blikající zelená na semaforu, když končí její doba. Věc, kterou již léta znají řidiči v sousedním Rakousku, bude o prázdninách fungovat i na křižovatkách v Břeclavi.

Břeclav se tak stane prvním městem v republice, kde řidiči blikající semafor uvidí. Dosud to podle platných předpisů nebylo možné, nyní ale ministerstvo dopravy uvažuje o změně. Centrum dopravního výzkumu proto vybralo Břeclav jako modelové město, kde ověří, jak by se blikající zelená osvědčila. Ministerstvo dopravy si od projektu slibuje zvýšení bezpečnosti na křižovatkách. 

Břeclav vloni instalovala nové semafory s dynamickým řízením dopravy na šesti křižovatkách, což výrazně zlepšilo průjezd na hlavním průtahu městem.

Na řidiče jedoucí z Břeclavi do Poštorné bude brzy čekat ještě jedna novinka. Ředitelství silnic a dálnic ČR plánuje letos na podzim rozšíření stávající silnice o nový samostatný odbočovací pruh v délce cca 32 m, aby auta jedoucí od Břeclavi mohla lépe odbočit ze třídy 1. máje do ulice J. Skácela. V současnosti se totiž často stává, že řidiči, kteří chtějí odbočit, zcela zablokují provoz ve směru do Poštorné.

27. 5. 2019