Břeclav čekají dvě rekonstrukce, které ovlivní dopravu

U železničního přejezdu Na Valtické již začaly přípravy k jeho rekonstrukci. Ta si vyžádá částečné omezení dopravy. Od úterý 2. dubna budou muset řidiči počítat s tím, že doprava bude v místě řízena semafory a jezdit se bude kyvadlově. Dělníci už v místě chystají malý bypass, přes který se bude železniční přejezd objíždět.

Přestože železniční trať z Břeclavi do Lednice je dnes využívána pouze jako rekreační, Správa železnic má povinnost každý železniční přejezd na křížení se silnicí první třídy zabezpečit závorami. K tomu dojde k celkové rekonstrukci přejezdu a také úpravám v křižovatce.

„Vymínili jsme si, že do rekonstrukce Správa železnic zařadí také výstavbu chodníku vedle železničního přejezdu a přechodu pro chodce pro větší bezpečnost lidí přecházejících přes trať ze čtvrti Habrová seč či z Tovární kolonie,“ popsal břeclavský starosta Svatopluk Pěček výsledek dohody s investorem.

Opravy by měly trvat do 29. dubna. Vyžádají si uzavření příjezdu do ulice Díly. U areálu PKZ Keramiky vznikne provizorní okružní křižovatka, kterou budou využívat i autobusy MHD k otáčení.

 

Bezprostředně po Velikonocích začne také rekonstrukce ulice Národních Hrdinů, a to v úseku od mostu přes Dyji až po křižovatku s náměstím T. G. Masaryka. Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem, chce v úseku položit nový povrch. Ten stávající je již na hranici životnosti.

Pracovat se bude ve dvou úsecích, které dělí křižovatka s ulicemi Veslařská a U Stadionu. Tato křižovatka bude po celou dobu oprav průjezdná tak, aby se auta mohla dostat do ulic za koupalištěm, případně do areálu cukrovaru.

Většinově ale bude doprava odkloněna na objížďku. Osobní vozidla přijíždějící ze směru od Hodonína, pojedou po ulicích Sovadinova a 17. listopadu až na náměstí T. G. Masaryka. Opačným směrem povede objížďka z náměstí až na kruhový objezd u hlavní pošty, dále pak po ulici Stromořadní a Na Zahradách až na Sovadinovu.

Nákladní doprava bude opravovaným úsekem projíždět kyvadlově.

Oprava by měla trvat 14 dní, tedy od 4. do 20. dubna. Autobusy MHD po tu dobu nebudou obsluhovat zastávku Břeclav - Cukrovar.