Břeclav chce posílit bezpečnost ve městě

Otázku bezpečnostní situace ve městě včera na břeclavské radnici řešilo vedení města společně se zástupci okresního i krajského ředitelství Policie České republiky. Tématem jednání byla bezpečnost ve všech aspektech života v Břeclavi. A to nejen v souvislosti s několika nedávnými incidenty.

„Je naším společným zájmem, aby města na jihu Moravy byla bezpečná, což platí samozřejmě i o Břeclavi, která je zejména svou polohou specifická,“ uvedl ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Leoš Tržil.

Velkým tématem jednání byla zvyšující se agresivita pachatelů, ale také možnosti, jak ji řešit. „Dohodli jsme se na možnostech zlepšení reakčních časů a lepší spolupráci mezi městskou a státní policií,“ komentoval výsledek jednání starosta Břeclavi Svatopluk Pěček.

Mimo jiné došlo i na zastavování ujíždějících vozidel, což se netýká pouze aut převaděčů, ale pro státní policii jde o denní chléb. „Motivy pro ujíždění policii jsou různé a může jít i o zdánlivé malichernosti. Policie k takovým případům přistupuje přiměřeně, tak jak jí ukládá zákon,“ doplnil Tržil.

Hovořilo se i o obnově vážení přetížených nákladních automobilů projíždějících městem nebo rekonstrukci budovy Policie ČR. „Jsem rád, že si všichni uvědomujeme historickou hodnotu bývalé Tyršovy školy, zároveň ale respektujeme touhu policie po moderní budově, které se jí v Břeclavi zatím nedostalo. Budeme o tom dále jednat,“ uvedl první místostarosta Jakub Matuška.