Břeclav hledá firmu, která zmodernizuje koupaliště a krytý bazén

Město Břeclav vyhlásilo veřejnou zakázku na rekonstrukci letního koupaliště a krytého bazénu v Břeclavi. Začal tak mnohaměsíční proces, během nějž se zastaralé sportoviště promění v nejmodernější zařízení tohoto druhu v kraji.

Modernizace koupaliště počítá s nerezovými vanami bazénů a moderními a úspornými technologiemi, které zajistí areálu částečnou energetickou soběstačnost. Součástí projektu je i rozšíření o rekreační bazén, vnitřní tobogán a také wellness část.

Firmy, které chtějí zakázku získat, mohou své nabídky podávat do konce ledna 2024. Předpokládaná hodnota zakázky činí 553 milionů korun bez DPH.

Pokud vše půjde podle plánu, v květnu by měla začít stavba samotná. Nejprve přijde na řadu rekonstrukce krytého bazénu, která by měla trvat 18 až 24 měsíců. Nejpozději by se tak měli plavci do bazénu vrátit v květnu roku 2026.

Co se týče letního koupaliště, tam je modernizace naplánována mezi 1. září 2024 a 1. červnem 2025. Pracovat se tedy bude mezi sezónami tak, aby Břeclavané nepřišli o letní koupání.

 

Podrobnosti o veřejné zakázce: https://zakazky.breclav.eu/contract_display_195.html