Břeclav myslí i na malé cizince

Město Břeclav nezapomíná ani na děti cizinců, kteří zde žijí. Připravilo pro ně oslavu Mezinárodního dne dětí i letní příměstské tábory.

Ve čtvrtek 1. června se v areálu Cyklosféry od 15.00 do 18.00 uskuteční Mezinárodní dětský den, který je určen všem břeclavským dětem bez rozdílu národnosti. Připraveno je divadelní představení, ukázky zvířat ze stáje Salma, trampolína, malování na obličej, diskotéka, ale také ukázky činnosti městských strážníků a hasičů.
V době letních prázdnin pořádá město bezplatné letní příměstské tábory pro ukrajinské děti ve věku 5-11 let, které se uskuteční v v sídle spolku Klubík na ulici Národních hrdinů 43 v termínech 10.-14. července a 14.-18. srpna. Pro děti budou připraveny různé hry, kreativní činnost a výlety do okolí města.
Přihlášky si zájemci mohou vyzvednout na Městském úřadě Břeclav u Mgr. Světly Lazové v kanceláři č. 27 (přízemí), tel 519 311 217.
Příměstský tábor i Mezinárodní dětský den jsou pořádány v rámci projektu na integraci držitelů dočasné ochrany, spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR.