Břeclav pokračuje v nastavených ochranných opatřeních

Jak jste všichni zaregistrovali v médiích, tak Poslanecká sněmovna ve čtvrtek neprodloužila nouzový stav v ČR, který tedy zatím oficiálně končí v neděli 14. února o půlnoci.

Chceme vás tímto informovat o situaci u nás v Břeclavi. Provoz Městského úřadu a příspěvkových organizací města zůstává ve stejném režimu jako dosud. 

„Protože v Břeclavi a v okolních obcích v posledních dnech roste počet nemocných a epidemická situace se zhoršuje, chceme apelovat na zdravý rozum a odpovědnost našich spoluobčanů. Platí, že školy zůstanou ve stejném režimu jako dosud, v platnosti zůstává v Břeclavi zákaz návštěv v nemocnici a v Domově seniorů. Příspěvkové organizace zřizované městem neotevřou svá sportoviště ani veřejné prostory. Toto platí pro prostory společnosti Tereza, kde je bazén, sauna nebo zimní stadion, Muzeum a galerii, turistické informační centrum nebo městskou knihovnu,“ řekl starosta Břeclavi Svatopluk Pěček. „V současné chvíli čekáme na případná opatření z krajů nebo na celostátní úrovni, abychom se mohli příští týden rozhodnout, jak dál,“ dodal starosta.

 

V platnosti i nadále zůstává povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách veřejných budov nebo v MHD, dodržování rozestupů nebo hygieny a dezinfekce rukou. Právě opatrnost a ohleduplnost jsou tím, co nám společně pomůže čelit dalšímu šíření nebezpečí nákazy.