Břeclav pomůže nemocnici pořídit stovku matrací

Díky pomoci města bude moci břeclavská nemocnice pořídit stovku nových matrací a výrazně tak zvýšit komfort pacientů. Finanční dar pro nemocnici ve výši 795 tisíc korun schválili břeclavští zastupitelé.

„Nemocnice Břeclav má v regionálním zdravotnictví neocenitelnou roli. Do její spádovosti patří více než 130 tisíc obyvatel. Jejích služeb někdy využil pravděpodobně téměř každý obyvatel Břeclavi. Zároveň je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Pracuje zde přes devět stovek zaměstnanců,“ zhodnotil starosta Břeclavi Svatopluk Pěček přínos zařízení, které město podporuje opakovaně. Naposled v roce 2022, kdy poskytlo dar ve výši jednoho milionu korun na obnovu přístrojového vybavení. Čtvrt milionem korun přispělo na nákup plicního ventilátoru v roce 2020, dále sto padesáti tisíci na obměnu matrací v roce 2015.

Letos budou peníze určeny výhradně na nákup stovky pasivních matrací, které jsou speciálně určeny pro intenzivní, akutní a dlouhodobou péči. Mimo jiné snižují riziko vzniku proleženin.

„Nemocnice Břeclav funguje více než třicet let. Každoročně obnovujeme zdravotnické přístroje, pořizujeme nové, investujeme do budov. V tomto nám významně pomáhá náš zřizovatel, tedy Jihomoravský kraj, a čerpáme samozřejmě, co to jde, i z různých fondů Evropské unie. Bohužel na vše se vždy nedostává a matrace do našich postelí nás v současné době trápí asi nejvíce,“ zdůvodnil žádost adresovanou městu ředitel nemocnice Petr Baťka.

Jak zdůraznil, v posledních třech letech si nemocnice prošla významnou zatěžkávací zkouškou. Řešila covid, uprchlíky před válkou na Ukrajině, péči o obyvatele zasažené tornádem. „Chceme i nadále poskytovat našim pacientům to nejlepší, a pokud už u nás musí strávit několik dní hospitalizace, nové matrace jim v tom určitě pomohou,“ věří Baťka.