Břeclaváky bude vozit nejmodernější autobus v ČR

O komfort cestujících se v břeclavské MHD postará nejnovější model autobusu, který pořídí na podzim letošního roku dopravce BORS Břeclav. Nový model autobusu CITYWIDE LF 11,5m CNG (New Bus Generation) od Společnosti SCANIA Czech Republic s.r.o., bude pravděpodobně prvním vozidlem této řady v České republice.
„Jedná se o nejvyspělejší technologie nové řady autobusů s množstvím bezpečnostních prvků usnadňujícím řidičům jízdu v městském provozu. Autobus má v sobě čidla pro sledování a vyhodnocování pohybu chodců a cyklistů, která v případě jejich identifikace varují řidiče zvukovou a světelnou výstrahou nebo varování mrtvého úhlu,“ přibližuje starosta Svatopluk Pěček výjimečné bezpečnostní přednosti vozidla. „Autobus je také o půl metru kratší, což mu umožní lepší manévrovací schopnost. Nechybí ani radar za čelním sklem, který vyhodnotí nečekanou překážku před vozem a zvýší jeho brzdný účinek.“

Zastupitelstvo schválilo dodatek ke smlouvě mezi Městem Břeclav a dopravní společností BORS Břeclav a.s., kterým se o dva měsíce prodlužuje lhůta k obstarání autobusu. Jeho dodání je totiž možné až v průběhu října 2021. Dopravce by smlouvu o veřejných službách v přepravě cestujících mohl naplnit koupí autobusu značky Iveco, ale doporučuje i po zkušenostech z testování autobusu pořídit vůz špičkových vlastností značky Scania. Toto řešení je optimální také proto, že celá flotila vozidel bude stejné značky Scania, takže i servis bude jednotný.
Není k dispozici žádný popis fotky.