Břeclavané opět třídili nejlépe

Břeclavané počtvrté v řadě obhájili jihomoravské prvenství v soutěži My třídíme nejlépe v kategorii měst nad 10.000 obyvatel.

Na slavnostním vyhlášení výsledků na brněnském Špilberku převzal za město Břeclav ocenění a šek na 30.000 korun místostarosta Jaroslav Válka. „Pro tuto částku určitě najdeme využití v environmentální výchově mladé generace. Je potřeba, aby se děti už ve škole naučily odpovědnému přístupu k našemu životnímu prostředí," uvedl Jaroslav Válka.

třídíme 2.jpg

Soutěž My třídíme nejlépe pořádá společnost EKO-KOM ve spolupráci s Jihomoravským krajem. Do soutěže bylo zapojeno 665 obcí a měst Jihomoravského kraje. Hodnotila se vykazovaná data v systému EKO-KOM, především množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Hodnocena byla mimo jiné i hustota sběrné sítě nebo sběr nápojových kartonů či kovových odpadů.

V kategorii obcí do 500 obyvatel vyhrálo Podhradí nad Dyjí,  kategorii obcí s 501 – 2 000 obyvateli ovládl Pavlov, v kategorii 2 001 – 10 000 obyvatel byla nejlepší Hovorany a vítězem mezi městy s více než 10 000 obyvateli se stala Břeclav. Za ní následovaly Kyjov a Kuřim.

třídíme 4.jpg