Břeclavané třídili nejlépe

Ceny za vítězství v soutěži My třídíme nejlépe jsou rozdány. V kategorii měst nad 10.000 obyvatel byla nejlepší Břeclav. Břeclavané tak obhájili prvenství z předchozích dvou let.

Zástupci jihomoravských měst a obcí se ve čtvrtek sešli v Brně, aby převzali ceny za svou účast v soutěži My třídíme nejlépe. Tu uspořádala společnost EKO-KOM ve spolupráci s Jihomoravským krajem.

V kategorii obcí do 500 obyvatel vyhrálo Podhradí nad Dyjí,  kategorii obcí s 501 – 2 000 obyvateli ovládla stejně jako v předchozích ročnících Perná.  V kategorii 2 001 – 10 000 obyvatel zvítězil Mikulov a vítězem mezi městy s více než 10 000 obyvateli se stala Břeclav. Za ní následovaly Kyjov, Vyškov, Kuřim a Veselí nad Moravou.

Nejúspěšnější tři účastníci každé ze čtyř kategorií si odnesli kromě pamětních medailí také finanční odměnu. Vítězové obdrželi šeky na 30 000 Kč, druhé místo bylo oceněno částkou 20 000 Kč a třetí částkou 10 000 Kč. "Určitě najdeme nějaký způsob, jak částku za vítězství opět investovat do odpadového hospodářství, třeba do osvěty, abychom stejně dobrých, nebo i lepších výsledků dosahovali i v dalších letech," uvedl místostarosta Jaroslav Válka, který za Břeclav ocenění převzal.

Zásadním kritériem pro hodnocení bylo množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Hodnocena byla navíc i hustota sběrné sítě nebo sběr kovových odpadů. 

třídíme2.jpg