Břeclavané zaplatí za teplo míň

Břeclavané, kteří jsou napojeni na dálkové vytápění, zaplatí letos ze teplo méně. Je to výsledek úspěšného vyjednávání mezi městskou společností TEPLO Břeclav a společností innogy Energo.

Nejvíce toto snížení pocítí obyvatelé středu města, cena za jeden GJ klesne o cca 60 korun za GJ. Tedy o 9 % oproti roku 2018. „Městská společnost TEPLO Břeclav po dlouhém vyjednávání podepsala s majitelem centrální kotelny v bývalém cukrovaru firmou innogy Energo smlouvu o dodávkách tepla na období let 2019 – 2022 ve středu města. Současně se obě strany dohodly, že TEPLO bude pro innogy Energo tuto kotelnu za úplatu provozovat. Tento výnos společnosti TEPLO se pozitivně promítne do ceny tepla pro koncové uživatele. Navíc jsme cenu plynu pro letošní rok vyjednali už v předstihu, v době kdy cena byla na burze výrazně nižší. Tyto dva faktory mají výrazný pozitivní vliv na nižší cenu tepla v letošním roce,“ prozradili dobrou zprávu jednatelé společnosti Milan Pospíšil a Martin Marták.

Po investicích do modernizace tepelných zařízení na sídlišti Na Valtické a na kotelně Sladová jde o další důležitý krok k lepším cenám tepla ve městě.