Brožura Pes ve městě

Město Břeclav připravilo ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat informační publikaci Pes ve městě Břeclav. Ta je určena majitelům psů i těm, kteří o pořízení čtyřnohého kamaráda teprve uvažují.

Publikace je zaměřena na chov psa ve městě a jeho pohyb na veřejných komunikacích a v městské zeleni, kde často vyvstává
problém. A to nejen s exkrementy a jejich úklidem, ale také s neukázněným chováním některých pejskařů a jejich psů. Pes může být rizikem pro své okolí a zároveň okolí může být rizikové pro psa.
Chov a držení psa ve městě se autoři snažili uchopit z různých úhlů pohledu. Od výběru plemene, přes informace k výchově a výcviku, péči a výživě psa, až po užitečné odkazy a mapy míst pro volný pohyb psů na území města Břeclav. Začátečníky i zkušenější majitele provede krok za krokem všemi základními otázkami, které se týkají vlastnictví psa.
Brožuru si mohou zájemci zdarma vyzvednout na břeclavské radnici, a to na podatelně, pokladně a v kanceláři č. 207, kde se vyřizují poplatky za psy.

V elektronické podobě si můžete brožuru prohlédnout zde:

Pes ve měste Břeclav.pdf

Více informací naleznete zde:

https://breclav.eu/urad/pes-ve-meste