Bývalý azylový dům zůstane ubytovnou

Bývalý azylový dům ve Staré Břeclavi by měl i nadále fungovat jako ubytovna a nabízet bydlení lidem, kteří se ocitli v situaci, kdy nejsou schopni získat standardní nájemní byt.

Zařízení do konce loňského roku provozovala Oblastní charita Břeclav jako azylový dům, k 31. prosinci ale tuto službu ukončila. Aby jeho obyvatelé neskončili uprostřed zimy na ulici, rozhodla se radnice provozovat zařízení jako ubytovnu za podmínek, které obyvatelům umožňují dosáhnout na příspěvek na bydlení.
O budoucnosti objektu, který je majetkem města, jednal břeclavský místostarosta Jakub Matuška na krajském úřadě v Brně. "Jednali jsme i o možnosti provozovat zde znovu azylový dům. Kraj ale požadoval od města dvacetiprocentní spoluúčast na financování, což pro nás bylo nepřijatelné. Chceme zařízení i nadále provozovat jako ubytovnu a nabídneme ho za tímto účelem případným zájemcům, včetně Charity," uvedl místostarosta Jakub Matuška s tím, že řešení problematiky dostupného bydlení je jednou z priorit současného vedení města: "Připravujeme projekt na výstavbu dvanácti bytů v bývalé policejní ubytovně, na jaře zahájila činnost také pracovní skupina, jejímž cílem je efektivní nastavení výběru potenciálních nájemníků a nastavení doprovodné sociální práce s nimi. S Jihomoravským krajem nyní jednáme o financování potřebných terénních sociálních služeb na příští rok, mj. v oblasti bezdomovectví."

23. 4. 2019