Cultus 3: Zevnitř - ven

10. 05. 2021, 00:00 - 6. 06. 2021, 00:00


4021-cultus3-web.jpg

Typ: Výstava

Organizátor: Střední střední průmyslová škola Břeclav, spol. s r. o. CULTUS, kontaktní osoba: Pavel Doležal, e-mail: dolezal@sspscultus.cz

Místo konání: různá místa po městě

Web: http://www.sspscultus.cz

Výstava CULTUS 3 letos venku!

Zevnitř – ven nebo izolace spojuje... Tak nazvali studentky a studenti Střední soukromé průmyslové školy CULTUS v Břeclavi svou již třetí každoroční výstavu. Obrazy, plakáty, bannery, skulptury, fotografie a jiná umělecká díla zkrášlí od 10. května do 6. června prostory našeho města.

Vedoucí a kurátor projektu, učitel školy Pavel Doležal se rozhodl umístit výstavní artefakty různě po městě. Škola tak pozitivně reflektuje nepříznivou pandemickou situaci a nemožnost setkávání s uměním. Město Břeclav se stalo hlavním partnerem výstavy. Po vzájemné dohodě se umělecké artefakty ocitnou na 21 místech – v parku, na náměstí, v okolí zámku, na zastávce autobusu nebo u nádraží. Studentské výtvory obmění také výlohy některých obchodů nebo vnitřní prostory městského úřadu. Právě tak bude pro mladou generaci možné možné vést dialog se širokou veřejností. „Bude to 21 zastavení pro 21. století, taková hezky stejná čísla se hodí“, komentoval leitmotiv výstavy Doležal.

Součástí výstavy bude veřejná soutěž. Výherci obdrží krásné věcné ceny!

Znění soutěže: Najdi všech 21 stanovišť se studentskými pracemi a zašli jejich seznam na adresu: dolezal@sspscultus.cz. Uzávěrka odpovědí: 31. května 2021, slosování: 3. června 2021, vyhlášení: facebook a web školy.