Dny otevřených ateliérů 2018

29. 09. 2018, 00:00 - 30. 09. 2018, 00:00


2865-dny-otevrenych-atelieru-web.jpg

Typ: Jiná akce

Organizátor: Galerie výtvarného umění v Hodoníně, tel.: 518 351 051

Místo konání: Městské muzeum a galerie Břeclav (synagoga, muzeum pod vodárnou), ateliér Antonína Vojtka - pouze v neděli (ul. Moláka 3), ateliér Karla Křivánka (ul. Nerudova 18)

Web: http://www.gvuhodonin.cz

Letos již poosmé mají možnost uměnímilovní lidé z Jihomoravského kraje nahlédnout do ateliérů a dílen svých sousedů výtvarníků. Podívat se na jejich díla i na místa jejich zrodu. Nasát něco ze specifické atmosféry míst prosycených myšlenkami a úvahami nad fenoménem krásy či lidské kreativity. Odpoutat se od každodenních starostí a nechat se unést do světa překvapivých možností, rozličných poselství a subjektivních reflexí světa viditelného i vnitřního.

Návštěvníci budou mít opět možnost přímého kontaktu s výtvarníky. Možnost dozvědět se něco více o výtvarném řemesle i o umění samotném.

Dny otevřených ateliérů jsou široce zaměřeny na celou výtvarnou oblast. Malíři, sochaři, grafici, keramici, kováři, šperkaři, oděvní výtvarníci či mozaikáři otevřou své výtvarné dílny, ateliéry, studia či vystaví své práce v galeriích. Poslední zářijový víkend tak může být příjemným výletem a setkáním s tvořivými lidmi nebo relaxací při vnímání vizuální rozmanitosti děl věhlasných profesionálů či neškolených tvůrců.

K akci je vydáván informační sešit s podrobnými kontakty na jednotlivé ateliéry a mapkami. Nejaktuálnější informace a změny pak jsou průběžně doplňovány na webových stránkách Galerie výtvarného umění v Hodoníně, která celou akci organizuje.