Jak na Erasmus+ (nejen ve Francii)

16. 04. 2019, 18:00 - 16. 04. 2019, 19:30


3171-knihovna-jak-na-erasmus-web.jpg

Typ: Jiná akce

Organizátor: Městská knihovna Břeclav, Národních hrdinů 9, kontaktní osoba: Mgr. Jaroslav Čech, tel.: 725 107 305, e-mail: info@knihovnabreclav.cz

Místo konání: Městská knihovna Břeclav - malý sál, Národních hrdinů 9

Web: http://www.knihovnabreclav.cz

Mít zkušenost se studiem, prací a životem v zahraničí se pro současnou mladou generaci zdá být téměř samozřejmostí. Ve spoustě mladých lidech zároveň tento požadavek vyvolává obavy nebo nevědí, kde mají podobné příležitosti a možnosti hledat.
Návštěvníci debaty se budou moci seznámit s jedním z mnoha způsobů, jak strávit v cizině nějaký čas smysluplnou činností a prostřednictvím dobrovolnictví obohatit sebe i druhé a mnohé se naučit. O své zážitky z Evropské dobrovolné služby se podělí Bára Svobodová, bývalá účastnice tohoto programu, která strávila loňský rok v severofrancouzském Amiens a krom jiného také dříve absolvovala i pracovní stáž v rámci Erasmus+.
Pokud byste se tedy rádi dozvěděli více o tom, jak lze poměrně snadno vycestovat do zahraničí, co všechno je k tomu potřeba nebo pokud vás zajímá, jaká jsou úskalí a radosti života ve Francii a jak dennodenní fungování v jiné zemi může vypadat, jste srdečně zváni.

Program:
1. Cestování rozšiřuje obzory
2. Představení Erasmu
3. Evropská dobrovolná služba - Evropský sbor solidarity
4. Jak se přihlásit, co všechno má dobrovolník zajištěno a nač má nárok
5. Ze Zlína do Amiens - můj příběh
6. Kulturní šok, konkrétní tipy jak v cizině fungovat, rady pro studium jazyka
7. Diskuse

Vstup volný.