LiStOVáNí.cz: Jak se stát diktátorem

13. 02. 2020, 18:00 - 13. 02. 2020, 19:00


3698-knihovna-listovani-diktator-web.jpg

Typ: Jiná akce

Organizátor: Městská knihovna Břeclav, kontaktní osoba: Mgr. Jaroslav Čech, tel.: 725 107 305, e-mail: cech@knihovnabreclav.cz

Místo konání: Městská knihovna Břeclav, Národních hrdinů 9, velký sál

Web: http://www.knihovnabreclav.cz

Kdo z nás někdy nesnil o tom, že bude vládnout vlastní zemi? Tato nekorektní příručka by mohla sloužit jako vtipný návod, jak se stát diktátorem. Naučí vás všechna tajemství tohoto řemesla - jak se dostat na vrchol, jak se na něm udržet, a jak si svůj čas na výsluní pořádně užít. Inspiraci tu můžete najít od těch nejúspěšnějších vůdců, Kim Čong-ila, Muammara Kaddáfího nebo Nicolae Ceaușesca. Kniha novináře Mikala Hema skvěle kombinuje černý humor s politickým nadhledem a bude jistě živnou půdou pro interpretaci projektu LiStOVáNí. 

Mikal Hem

Spolupracoval jako novinář a politický komentátor s deníky Bergens Tidende, Dagblade a Verdens Gang, i s norskou rozhlasovou a televizní společností NRK. Na Oxfordské univerzitě se zabýval výzkumem v oblasti mediální cenzury autoritativních režimů. Jako reportér navštívil Afriku i země bývalého Sovětského svazu. Během dětství žila jeho rodina krátce v Zimbabwe Roberta Mugabeho. V současné době žije v norském Oslu.

Vstupné 120 Kč, v předprodeji 80 Kč.