Cyklo-běh za Českou republiku bez drog zavítá do Břeclavi

17. ročníku Cyklo-běhu za ČR bez drog 2019 slavnostně odstartoval v pondělí 10. června v Orlové. Ve středu 12. června v poledne dorazí jeho peloton také do Břeclavi.


Celkem za 10 pracovních dní účastníci Cyklo-běhu vyškolí 8.000 dětí, ujedou 1 100 km a navštíví 39 měst Čech a Moravy. To vše s cílem, upozornit na to, že vzdělávání o drogách je účinnou formou protidrogové prevence, které se ale stále nevěnuje dostatek pozornosti. Akci organizuje občanské hnutí ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU.

Cyklo-běh je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem. Tato aktivita chce upozornit na drogovou negramotnost u dětí a mládeže a zásadně volá po zvýšení protidrogové osvěty v naší zemi. Výrobci, propagandisté a distributoři drog jsou stále rafinovanější a zneužívají dětskou naivitu a neznalost toho, co drogy jsou a co způsobují, a především zneužívají lhostejnost rodičů a institucí

Přímo na trase Cyklo-běhu se v naplánovaných městech zastavuje tým lektorů protidrogového vzdělávání a dodává zdarma přednášky pro děti a mládež s názvem PRAVDA O DROGÁCH.

V České republice je odhadováno 300.000 náctiletých ve věku 15-19 let, kteří se již dostali do kontaktu s ilegální drogou. Vzhledem k tomu, že v samotné zemi žije okolo 622.000 těchto dospívajících vůbec, měl zkušenost s nelegální drogou téměř každý druhý teenager! 

Věková hranice zneužívání drog se snížila k 10 letům věku dítěte!