Děti se najedí ve školních jídelnách zdarma

Do projektu poskytování stravy dětem ohrožených chudobou zdarma se zapojilo také město Břeclav, které využilo nabídky Jihomoravského kraje. Cílem projektu je zajistit dětem ze sociálně a ekonomicky slabých rodin pravidelnou kvalitní stravu ve školních jídelnách. Jedná se o děti ve věku od 3 do 15 let, takže do projektu se mohou zapojit školní jídelny mateřských a základních škol

Radní souhlasili se zapojením příspěvkových organizací města, konkrétně budou stravu zdarma poskytovat Mateřská škola Břetislavova, Základní škola a Mateřská škola kpt. Nálepky, Základní škola a Mateřská škola Kupkova a Základní škola Slovácká a Základní škola Na Valtické.

„Chceme tímto krokem pomoct rodičům, kteří pobírají dávky hmotné nouze a nemají dostatek peněz na to, aby zajistili svým dětem stravování ve školních zařízeních,“ říká k rozhodnutí vedení města místostarosta Richard Zemánek. "Pokud rodiče chtějí zapojit své děti do tohoto programu, mohou kontaktovat školu nebo školku, kam děti chodí. O podporu na následující školní rok mohou rodiče požádat na Úřadu práce," doplnil Richard Zemánek.

Jihomoravský kraj nabídl školám účast v projektu „Poskytování stravy dětem ohroženým chudobou ve školách v Jihomoravském kraji VI“ pro školní rok 2020/2021. Jedná se už o šestou výzvu tohoto projektu v rámci operačního programu potravinové a materiální pomoci.