Dopravní hřiště pomáhá dětem zvládat nástrahy silničního provozu

Dětské dopravní hřiště v Břeclavi má za sebou další úspěšnou sezonu, během které strážníci městské policie připravili pro žáky břeclavských škol a školek několik projektů.

V dubnu 2019 proběhla akce zaměřená pro děti předškolního věku, které byly seznámeny se základními pravidly bezpečného pohybu dětí v městském provozu. Do akce se zapojily všechny břeclavské školky. Dalším projektem byla akce pro žáky prvních tříd základních škol. Akce, které se zúčastnily všechny břeclavské základní školy, se konala před letními prázdninami. Děti byly seznámeny s pravidly bezpečného pohybu na komunikacích a byly také seznámeny s možným nebezpečím při kontaktu s cizími lidmi.

Za první pololetí hřiště navštívilo tisíc dětí, které prošly jak teoretickou, tak i praktickou částí dopravní výchovy. Ani v době prázdnin dopravní hřiště nezahálelo, navštěvovaly je děti z příměstských táborů.  

Na začátek školního roku připravili strážníci projekt pro žáky 3. tříd ZŠ. Cílem bylo žáky seznámit s riziky v dopravě a naučit je základní pravidla bezpečnosti silničního provozu. Žáci hřiště navštěvují v průběhu celého roku. Probíhají zde soutěže v rámci BESIPu a Týdne mobility a děti se na ně připravují i individuálně. Proto hřiště navštěvují i žáci z mimo břeclavských škol.

Krom vlastního hřiště s dopravními značkami a světelnou signalizací je dětem k dispozici výuková místnost, vybavená audio-vizuální technikou včetně interaktivní tabule. K dispozici je sociální zařízení (WC, umývadla) vč. toalety pro invalidy. K dispozici jsou koloběžky, odrážedla a kola ve čtyř velikostech. Letošní novinkou je pergola, která umožní lepší propojení teoretické a praktické části výuky. Na její vybudování přispěl městu Jihomoravský kraj.