Dostávejte informace z města přímo do mobilu. Registrujte se

Informace jsou základ. Chcete vědět, co se děje, když houkají sirény nebo náhle vypadne elektřina? Proč nejde ve vaší ulici voda a na kdy plánují opraváři vypnout proud? A pamatujete si termíny, do kdy zaplatit poplatky za odpad či vašeho psa? Město Břeclav chce být ještě ve větším kontaktu se svými obyvateli, proto se rozhodlo rozšířit nabídku komunikačních kanálů.

„Řadu let vychází zpravodaj Radnice, který je zdarma a pro většinu Břeclavanů největším zdrojem informací. Jeho nevýhodou ale je, že jako měsíčník nemůže samozřejmě reagovat na některé aktuální události. Proto využíváme také webové stránky, které prošly významnou obměnou, a mladá generace ocení Facebook či Twitter,“ vyjmenoval současné nejvyužívanější komunikační kanály tajemník úřadu Zdeněk Opálka.

Samozřejmě čas od času dostanou lidé také SMS. V současné době je registrováváno na 2 500 lidí. „SMS systém je výhodný v tom, že pokud potřebujeme rychle rozšířit informaci, jde to. S tím ale souvisí novinka, kterou úřad zavádí. Jde o mobilní aplikace, které máme v současné chvíli hned dvě,“ prozradil tajemník.

Tou první je aplikace Česká obec, kterou si jednoduše stáhnete do svých chytrých telefonů. Kromě Břeclavi ale můžete mít přehled o základních informacích i z jiných obcí, které jsou součástí projektu. Břeclav  tuto aplikaci využije na plošné informování o odstávce elektrické energie či vody, radarovém měření rychlosti městskou policí či zajímavých kulturních a sportovních akcích.

Větší dosah pak má Mobilní rozhlas. Jde o kombinaci SMS, e-mailu i mobilní aplikace. „Lidé dnes již zaregistrovaní v původním SMS systému obdrží zprávu, aby se přeregistrovali. Informace o krizových situacích, odstávkách elektřiny, vody, kulturní kalendář a další zprávy  budou Břeclavané dostávat už jen prostřednictvím tohoto systému. Prosíme tedy o vyplnění telefonního čísla, e-mailu, adresy, a pokud mají i chytrý mobilní telefon o stažení aplikace, která je zdarma,“ požádal tajemník Zdeněk Opálka s tím, že plný přechod na Mobilní rozhlas plánuje radnice od října 2017.

Lidé, kteří se budou chtít registrovat, mají možnost buď na odkazu breclav.mobilnirozhlas.cz, nebo prostřednictvím formuláře otištěného v prázdninovém čísle Radnice. Zároveň bude k dispozici například v Turistickém informačním centru či ve školách.

 

Jak se zaregistrovat?

Abychom vám mohli posílat informace, potřebujeme znát vaše telefonní číslo, e-mail a adresu. V registračním formuláři si pak vyberete, o jaké informace máte zájem. Krizové zprávy jsou povinné, ostatní je jen na vás. K registraci můžete využít buď internetové přihlášení na odkazu breclav.mobilnirozhlas.cz, nebo vyplňte přiložený formulář a odevzdejte jej na podatelně Městského úřadu Břeclav.

let__k_MR.jpg

 

Od kdy budou informace chodit?

Město přechází na zcela nový systém. Aby byl ale účinný pro vás, tak i pro nás, musíme počkat, až se do něj zaregistruje alespoň část z těch, kteří dnes využívají současný SMS systém. Informace ale začnou chodit co nejdříve.

Informace jsou zdarma. Krizové zprávy vám vždy přijdou buď prostřednictvím aplikace ve vašem chytrém telefonu, nebo přes SMS. U ostatních upřednostníme zasílání pomocí e-mailů.

 

Současné zasílání zpráv přes SMS skončí k 30. září 2017. Pokud tedy nadále chcete dostávat zprávy, PROSÍM, ZAREGISTRUJTE SE.

leták

 

ZmapujTo!

Viděli jste ve městě rozbitou značku, narazili jste na nelegální skládku nebo jiný problém, který může město odstranit? Využijte v mobilní aplikaci funkci ZmapujTo! Vyfoťte, označte místo a pošlete. O ostatní se už postarají příslušní úředníci.