Evropská cyklotour dorazí v sobotu na Pohansko

Kancelář Evropského parlamentu v ČR ve spolupráci s Kancelářemi EP na Slovensku a v Rakousku pořádá v sobotu 18. května společnou evropskou cyklotour na česko-slovensko-rakouském trojmezí. V rámci trasy dlouhé bezmála 40 km účastníci několikrát přejedou hranici, která v minulosti tvořila tzv. železnou oponu. Připomenou tak 15. výročí vstupu do Evropské unie a důležitost nadcházejících voleb do Evropského parlamentu, které proběhnou 24. a 25. května.

Mezinárodní skupina cyklistů odstartuje v sobotu 18. května z Hohenau an der March a vydá se na trasu dlouhou bezmála 40 km. První část povede přes řeku Moravu na Slovensko, kde se zastaví na soutoku Moravy a Dyje (ze slovenské strany), poté bude pokračovat přes most u Brodského do České republiky a dále pak po cyklostezkách lemujících Moravu a Dyji. Konec je naplánován na cca 14.30 u zámečku Pohansko.

Cyklotour volně navazuje na akci organizovanou 1. května na česko-německo-polském trojmezí, kde účastníci u příležitosti 15 let od vstupu ČR do EU symbolicky přejeli na kole hranice se všemi našimi sousedy, na rozdíl od roku 2004 již bez zastávky a bez kontrol.
Schengenský systém umožňující volný pohyb osob je jednou ze základních výhod členství v EU a takto ho také vnímá významná část obyvatel.
Tato akce uzavírá jednu z hlavních součástí informační kampaně Kanceláře EP v ČR k evropským volbám 2019, jejímž cílem je propagovat evropské volby v různých českých a moravských regionech.

17. 5. 2019