Folklór, Adam Mišík a Vašo Patejdl, to jsou hlavní taháky Svatováclavských slavností

V pořadí 28. ročník Svatováclavských slavností již pomalu klepe na dveře. Během víkendu 27.-29. září čeká na Břeclavany i přespolní návštěvníky bohatý a pestrý program.

Vše odstartuje tradičně páteční ruční stavění máje pod břeclavským zámkem (od 16 hodin). Večerní program obstará písničkářka Lucie Redlová a skupiny Mech a Větry z jihu. Pro milovníky vína bude od 18 hodin připraven v prostorách zimního stadionu košt.

Sobotní dopoledne pod zámkem bude patřit hlavně dětem. Připraveno je pro ně tancování s Honzou Onderem a sladká show Cukrolandia. Od 13. hodiny bude podium patřit přehlídce dětských folklorních souborů z Česka i ze zahraničí (Polsko, Gruzie, Chorvatsko). Od 16.30 zahraje orchestr břeclavské umělecké školy Flash Band, poté se o hudební program až do pozdních večerních hodin postarají Adam Mišík, Vašo Patejdl z legendárního Elánu a U2 Desire Revival Band. Mezi jednotlivými koncerty se představí břeclavské taneční skupiny Actiwity DC, N.C.O.D. a EM Dancers.

Nedělní hodový program zahájí dopoledne slavnostní mše svatá v kostele sv. Václava a ve 14 hodin se městem od parku na náměstí vydá krojovaný průvod. Poté, co starosta zástupcům chasy povolí pořádání hodů, se průvod vydá do podzámčí, kde od 15 hodin začne hodová zábava s dechovou hudbou Legrúti. V programu vystoupí i místní slovácké krúžky a zahraniční dětské folklorní soubory.

V sobotu i v neděli bude v podzámčí také tradiční jarmark. Po oba dny budou na břeclavském zámku připraveny komentované prohlídky nejnovějších archeologických nálezů. Koho zajímá více výroba piva, ten se bude moci vydat na prohlídky Zámeckého pivovaru Břeclav. A všichni účastníci slavností budou mít příležitost prohlédnout si Břeclav pěkně z výšky. Kromě oblíbené vyhlídky na zámecké věži bude v sobotu 28. září od 10 do 18 hodin zpřístupněna také vodárenská věž v centru města.

19. 9. 2019

Svatováclavské slavnosti 2019.jpg